טיפול רגשי
טיפולים רגשיים למבוגרים
טיפולים רגשיים לילדים
טיפולים רגשיים למבוגרים
טיפולים רגשיים לילדים
טיפול רגשי מבוגרים

אם אתם חווים קשיים רגשיים: תחושת תקיעות, דאגה, ייאוש, הצפה, חרדה, ועומס רגשי אתם ודאי מרגישים את ההשפעה שיש לקשיים אלו, על מצב הרוח שלכם: על התפקוד היום יומי, על מערכות היחסים הקרובות והתחושה, שהחיים חולפים על פניכם ואתם לא ממש בתוכם.

טיפול רגשי יאפשר לכם סביבה בטוחה ולא שיפוטית, בה תוכלו להתבונן פנימה, להבין טוב יותר את עצמכם ואת הקרובים שלכם, למצוא כוחות ואומץ להתגבר על מעצורים פנימיים, להרפות מלחצים חיצוניים וליצור תחושת איזון, רוגע ומשמעות בחייכם.

פסיכותרפיה נשית

בימינו, נשים נפגשות עם אתגרים וקשיים, שלא אפיינו את החיים של האימהות והסבתות שלנו. מרוץ החיים, הציפיות הרבות של האישה מעצמה ושל הסביבה ממנה, שואבים ומתישים.

בתקופות בהן התחושה היא, שתמיכת החברים והמשפחה אינה מספיקה, שאת לא מצליחה, למרות שניסית שוב ושוב לשפר את המצב בכוחות עצמך, תוכלי למצוא לך מקום בטוח ומיטיב. בפגישות עם פסיכותרפיסטית, המתמחה בטיפול בנשים, תוכלי לרפא את פצעי העבר או את כאבי ההווה בקצב המדויק לך ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלך, בדרך שמתאימה לך.

טיפול ואבחון תעסוקתי

העבודה מהווה חלק משמעותי מחיינו ומזהותנו. מעבר לפרנסה, היא מספקת לנו מסגרת של יציבות ומשמעות, מקור לביטוי עצמי, ערך עצמי והגשמה, לצד מפגש חברתי ותחושת שייכות. קשיים בזירה התעסוקתית ובממשק שלה עם זירות אחרות בחיינו עלולים ליצור מתחים ולבטים רבים שפוגעים ביכולת לחוות תחושת סיפוק ואיזון.

תחומי טיפול ויעוץ: ייעוץ והכוון לימודי לבחירת מסלול בתחילת הדרך. ייעוץ בתהליכי שינוי מקצועי ובצמתי קריירה. סיוע בהתמודדות עם משברים וקשיים תעסוקתיים (פיטורין, חזרה מחופשת לידה, קשיי קידום ועוד. ליווי בתהליכי חיפוש עבודה- הכנת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, בניית אסטרטגיית חיפוש עבודה אפקטיבית, הכנה לפרישה.

טיפולים קצרי מועד CBT ו-EMDR

היתרון בשני סוגי טיפול אלה, הוא שהם קצרי מועד ומספקים פתרון מהיר יחסית, בשונה מהתמקדות ועיבוד אירועי עבר וניתוח המשמעות שלהם, כפי שנהוג בטיפול דינאמי.

טיפול CBT: משלב בין טיפול קוגניטיבי והתנהגותי. הטיפול מבוסס על הרעיון, לפיו, על מנת ליצור שינוי אצל האדם, יש צורך בשינוי אופן החשיבה שלו, מה שבתורו ישפיע על ההרגשה וההתנהגות."מודעות היא היכולת לא לתת כוח לכל המחשבות שלך, אלא רק למחשבות שנותנות לך כוח."

טיפול EMDR: הוא טיפול ייחודי, יעיל, ממוקד ומוכח במחקרים רבים, המתבצע באמצעות תנועות עיניים, תוך עבודה על אסוציאציות שעולות. מתאים במיוחד לטיפול באובדן, חרדה, ובפוסט-טראומה.

טיפול באמנות

צורת טיפול זו מגייסת טכניקות של אמנות, כמו ציור, פיסול וצילום, כדי להשיג תבונה, צמיחה והתקדמות אישית, כשהמילים והביטוי המילולי, לא מצליחים לבטא באמת, את מה שמרגישים.

לאחר היצירה, משוחחים על הדימויים שהופיעו, על הקשר שלהם לעולם הפנימי ולחוויות היומיומיות ובכך מאפשרים חשיבה על דרכים חדשות להתנהלות בעולם ובדיקת כלים נוספים להתמודדות. הטיפול באמנות מומלץ לקשיים בוויסות רגשי, פחדים וחרדות, בעיות חברתיות, הפרעה אובססיבית טורדנית, עיבוד תהליכי אבל ועוד.

טיפול זוגי ומשפחתי

אם אתם חווים קונפליקטים חוזרים בזוגיות ובחיק המשפחה, המתחילים להשפיע גם על מצב הרוח והתפקוד בבית, שאתם פשוט לא מצליחים לפתור, אל תחכו לרגע בו תגידו שאתם לא יכולים יותר. בטיפול זוגי ומשפחתי, ניתן ליצור שינוי במערכת היחסים, להקנות כלים לשיפור התקשורת ולפתרון קונפליקטים בין אישיים. לפני חתונה, במחשבות על גירושים, לאחר משבר אמון בקשר, לקראת או אחרי לידה, בקושי ספציפי מול אחד הילדים ועוד.

טיפול און ליין

דמיינו לעצמכם שעה של שקט, אותה אתם מקדישים, אך ורק לעצמכם, מעלים בעיות ומקבלים פתרונות, שיסייעו לכם להתמקד במה שחשוב לכם, בחיי היום יום. זה לגמרי אפשרי, עם טיפול און ליין (טיפול בוידאו), שאנחנו מציעות: טיפול רגשי אישי, טיפול זוגי, יעוץ תעסוקתי, הדרכת הורים ועוד. אנחנו זמינים עבורכם, בלחיצת כפתור בסביבה הנוחה שלכם. אל תתנו למגבלות של הגעה לעצור אתכם. אפילו שיחה אחת, יכולה להיות מאוד משמעותית ולשנות לגמרי את התחושה ואת יכולת התפקוד.

טיפול רגשי לילדים

ילדיכם חווים קשיים רגשיים או התפתחותיים, כגון פחדים, מצבי רוח המתחלפים תדיר, קשיים חברתיים, קשיי גמילה, ועוד, המשפיעים על האווירה, גם במסגרת וגם בבית. הטיפול הרגשי, בהתבסס קשר של אמון ובטחון יתמקד בכניסה פנימה, לתוך עולמו של הילד ויעלה על פני השטח קונפליקטים רגשיים, שלעיתים עדיין אינם מודעים. הטיפול מתקיים בעיקר באמצעות משחק חופשי, המאפשר ביטוי רגשי, דרך כלים משחקיים ואמנותיים. הטיפול ישלב לרוב פגישות הדרכת הורים.

טיפול באמנות לילדים ומתבגרים

מגייס טכניקות של אמנות, כמו ציור, פיסול וצילום, כדי להשיג תבונה, צמיחה והתקדמות אישית, כשהמילים והביטוי המילולי, לא מצליחים לבטא באמת, את מה שמרגישים.

בסיום תהליך היצירה, משוחחים על הדימויים שהופיעו, על הקשר שלהם לעולם הפנימי ולחוויות היומיומיות ובכך מאפשרים חשיבה על דרכים חדשות להתנהלות בעולם ובדיקת כלים נוספים להתמודדות. הטיפול באמנות מומלץ לקשיים בוויסות רגשי, פחדים וחרדות, בעיות חברתיות, הפרעה אובססיבית טורדנית, הפרעות קשב וריכוז, קשיי היפרדות, עיבוד תהליכי אבל ועוד.

טיפול לילדים על הרצף האוטיסטי

אוטיזם הוא מצב הקשור ללקות התפתחותית, רגשית וחברתית. על כן, טיפול רגשי, הוא משמעותי מאוד, בתמיכה בילד ובמשפחתו. הטיפול נושא אופי שונה בהתאם לגיל המטופל, רמת התפקוד שלו והאתגרים הניצבים בחייו. בגיל הרך, הטיפול נסוב סביב הגברת היכולת ליצור קשר בטוח ואינטימיות, פיתוח היכולת להבנה רגשית ובניית מיומנויות רגשיות כגון שיח רגשי, מו"מ ופתרון קונפליקטים כמו גם מיומנויות משחק ומשחקיות. בגיל בית הספר, מושם דגש על פיתוח הרחבה של הכישורים החברתיים ועוד.

טיפול דיאדי

יחסי הורה-ילד, הם הגרעין, ממנו ניזונה נפשו של הילד ולכן, יש להם השפעה רבה על התפתחותו הרגשית. בטיפול דיאדי (הורה-ילד), נמצאים יחד בחדר הטיפול הורה (בכל פעם הורה אחר, לסירוגין), ילד (בגילאי הינקות והילדות המוקדמת) ומטפל. במקביל, מתקיימות פגישות הורים עם המטפל בלבד. השהות המשותפת בשלישייה (הורה, ילד, מטפל), מאפשרת הבנה מעמיקה יותר על יחסי ההורה והילד ומאפשרת סיוע והדרכה במקום. הצורך בטיפול דיאדי יכול לעלות סביב קשיים ספציפיים: קשיים בפרידה, קשיי גמילה, קשיי וויסות, פחדים וחרדות ועוד.

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות מאתגר עבור כולם, אבל אם המתבגרים שלכם חווים אותו באופן קשה במיוחד: קשיים חברתיים, חרדות, עצבות והסתגרות, התרצויות זעם קשים, תחושת דימוי עצמי נמוך ועוד, טיפול רגשי יסייע להם להתמודד טוב יותר עם האתגרים, באמצעות קשר אישי, מיטיב, ניטרלי ובטוח. לרוב התהליך ישלב פגישות הדרכת הורים.

הדרכת הורים

בהדרכת הורים, תוכלו לשתף ולהתלבט יחד לגבי התנהגויות היום יום והבנת עולמו הפנימי של הילד או המתבגר שלכם. תקבלו יעוץ להתמודדות עם הקשיים הרגשיים של ילדיכם והקשיים שלכם כהורים, עקב כך. התהליך יחזק את הביטחון שלכם בהורות שלכם ויאפשר לכם לתמוך בתהליכים ההתפתחותיים ובשינויים ההתנהגותיים של ילדיכם, המשפיעים על המשפחה כולה.